Samotność w czterech ścianach. Kiedy nie masz oparcia w bliskich

Uczniowie i uczennice Samotność w czterech ścianach. Kiedy nie masz oparcia w bliskich 2020-06-25 18:00-19:00

Na te pytania odpowie psycholog dr Magdalena Śniegulska, z którą będzie rozmawiać Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Link do wydarzenia: SWPS

Samotność to nie tylko przebywanie samemu. Może być ona rozumiana również jako odczuwanie niezrozumienia, wyobcowania, tęsknoty. Wiele dorastających młodych osób doświadcza pewnego rodzaju utraty – czuje dojmujący brak mało obecnego czy wiecznie zapracowanego rodzica. Dziecko nie może wtedy liczyć na pełne zrozumienie i satysfakcjonującą, bezpieczną relację.

▪ Jak się objawia i z czego wynika brak wsparcia i zrozumienia wśród bliskich?
▪ Jak rozmawiać z rodzicami czy rodzeństwem tak, żeby zostać usłyszanym?
▪ Czy przedłużające się poczucie samotności może być zaczątkiem depresji, zachowań autodestrukcyjnych czy popadnięcia w uzależnienie?
▪ Jak nauczyć się umiejętności nawiązywania relacji z innymi?
▪ Skąd wiemy, że relacja jest zdrowa i jak o nią zadbać?

Na te pytania odpowie psycholog dr Magdalena Śniegulska, z którą będzie rozmawiać Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2AL7vak

Gość:
▪ dr Magdalena Śniegulska – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Pracuje w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Uniwersytecie SWPS w Katedrze Psychologii Klinicznej i Zdrowia. Prowadzi zajęcia warsztatowe, seminaryjne i wykłady z zakresu psychologii rozwoju, psychologicznych podstaw edukacji, wspierania rozwoju i umiejętności rodzicielskich. Członek PTP, PTTPB. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wspólne podwórko. Autorka tekstów popularyzujących wiedzę psychologiczną z obszaru wychowania dzieci i problemów rozwojowych. Prowadzi terapię w podejściu poznawczo-behawioralnym i TSR – indywidualną oraz grupy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży.

Prowadząca:
▪ Michalina Mruczyk – psycholog w szkole podstawowej i liceum Spark Academy, absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Wcześniej współpracowała z Uniwersytetem SWPS prowadząc warsztaty dla młodzieży. Angażowała się w działalność wolontaryjną w Stowarzyszeniu Psyche Soma Polis. Jej zainteresowanie psychologią zrodziło się z potrzeby lepszego poznania drugiego człowieka. Nie boi się wyzwań. W wolnym czasie podróżuje, czyta, uprawia sport, gotuje i angażuje się w działalność charytatywną.

Termin i miejsce:
25 czerwca 2020 r. (czwartek),
godz. 18.00–19.00, online

Więcej informacji:
https://bit.ly/3h0pHNx

Do zobaczenia online! 🙂

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl