Sygnały zmian – co pandemia może zmienić w edukacji na dłużej?

Dorośli Sygnały zmian – co pandemia może zmienić w edukacji na dłużej? 2020-06-23 19:00-21:00

Zapraszamy do dyskusji i wspólnego prognozowania trendów na rok szkolny 2020/2021!

Link do wydarzenia: Centralny Dom Technologii

Lekcje, jakie z pandemii wyciągają właśnie nauczyciele, rodzice i dyrektorzy szkół, znacznie przekraczają zakres podstawy programowej. W trzy miesiące odbyliśmy nie tylko przyśpieszoną transformację cyfrową edukacji w Polsce, lecz także zobaczyliśmy, jak wiele rzeczy w systemie oświaty nie działa.

Co należy usunąć z programu nauczania, a co do niego dodać, by poradzić sobie z podobnymi kryzysami w przyszłości? Jak przygotować się do nowej normalności od września? Czego się nauczyliśmy i jaka będzie przyszłość edukacji zdalnej w Polsce?

Naszymi gośćmi będą ekspertki i eksperci, którzy zbadali sytuację w szkołach i błyskawicznie przenieśli do sieci programy działające dotychczas w dawnej analogowej i niewirtualnej rzeczywistości.

Goście:

Marta Puciłowska 

Fundacja Szkoła z Klasą

Wiceprezeska zarządu Fundacji Szkoła z Klasą i trenerka. Z wykształcenia kulturoznawczyni i tłumaczka ustna, przez kilka lat była nauczycielką języka hiszpańskiego. W pracy łączy różne doświadczenia zawodowe. Wierzy, że w edukacji też warto łączyć, a nie dzielić.

Aleksandra Czetwertyńska 

Centrum Cyfrowe

Polonistka, animatorka kultury, trenerka od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała m. in. projekty edukacji filmowej (Filmoteka Szkolna. Akcja!), czytelniczej (Miłosz OdNowa) i kulturalnej (Sztuka Zaangażowania). Pracuje w Centrum Cyfrowym, gdzie prowadzi Spółdzielnię Otwartej Edukacji „SpołEd” i zajmuje się promowanie otwartości wśród nauczycieli i nauczycielek oraz bibliotekarzy i bibliotekarek. Prowadzi warsztaty i szkolenia z tworzenia otwartych zasobów i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Członkini Prezydium Koalicji Otwartej Edukacji.

Zbigniew Karwasiński 

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Ekspert ds. kompetencji cyfrowych w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Pracuje w Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS. Jest trenerem, fizykiem i informatykiem, pasjonatem nowoczesnych technologii. Dawniej nauczycielem. Jest współautorem gry Scottie Go – światowego hitu do nauki programowania dla najmłodszych oraz zestawu do nauki mechatroniki – BeCREO KIT oraz wielu scenariuszy i programów edukacyjnych. Znalazł się na liście 100 osób, które przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce tworzonej co roku przez Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. 

dr hab. Daria Hejwosz-Gromkowska

Wydział Studiów Edukacyjnych 
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Socjolożka edukacji. Wykłada na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracuje z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym PCSS. Jej obszar zainteresowań badawczych koncentruje się na problematyce szkolnictwa wyższego, edukacji obywatelskiej, a w ostatnim czasie na społecznym znaczeniu technologii, zwłaszcza w obszarze edukacji.

Karol Górnowicz 

Skriware

Dyrektor generalny Skriware. Ekspert od rozwoju startupów z rozległą wiedzą z zakresu zarządzania, EdTech i edukacji STEAM. Jego celem jest wspieranie instytucji edukacyjnych w nauczaniu umiejętności XXI wieku poprzez włączanie do zajęć programowania, projektowania cyfrowego i robotyki oraz wzbogacanie systemu edukacyjnego o druk 3D i programowalne roboty.

Prowadzący:

Kamil Śliwowski

Centralny Dom Technologii

Dyrektor programu edukacyjnego w Centralnym Domu Technologii, trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacją Panoptykon i Szkoła z Klasą, pisze bloga i newsletter o nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl.

O Centralnym Domu Technologii

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. 

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w którego skład wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl