Praktycy Kultury: Rozmowy o dostępności

Dorośli Praktycy Kultury: Rozmowy o dostępności 2020-06-05 17:30-18:15

Ruszamy z drugim cyklem rozmów o kulturze! W czerwcu i lipcu posłuchacie audycji poświęconych dostępności.

Link do wydarzenia: Strefa Kultury Wrocław, Praktycy Kultury, Koalicja Miast

Trudny dla wszystkich okres wyhamowania naszego sektora to odpowiedni moment, by zastanowić się nad tym, jak organizowana jest kultura w Polsce. Jakie zadania stoją przed koordynatorami dostępności i dlaczego instytucje i organizacje powinny stworzyć takie stanowisko? Jak odpowiednio komunikować nasz program osobom ze szczególnymi potrzebami? Czym tak właściwie jest międzypokoleniowość wydarzeń?

👂 W cyklu „Rozmowy o dostępności” postanowiliśmy porozmawiać o różnych aspektach udostępniania kultury z edukatorami, aktywistami i działaczami z całej Polski. Tworzenie możliwości uczestniczenia w wydarzeniach każdej zainteresowanej osobie jest ważnym zadaniem dla wszystkich pracowników i pracownic naszego sektora. Czas więc, by przy organizacji kultury myśleć także o jej dostępności!
Co piątek na wybranych platformach (Spotify, Anchor.fm i Soundcloud) będziemy publikować nowe audycje, a transkrypcje rozmów dostępne będą na naszej stronie internetowej.

Gdzie nas posłuchacie? 👇

🤜 Spotify 👉 https://bit.ly/rozmowyodostepnosci-spotify
🤜 Soundcloud 👉 https://soundcloud.com/rozmowy-o-dostepnosci
🤜 Anchor.fm 👉 https://anchor.fm/praktycy-kultury

Co dla Was przygotowaliśmy? 👇

👉 26.06 | odcinek 2: oferta kulturalna dla osób w spektrum autyzmu
✨ o rozwiązaniach umożliwiających korzystanie z oferty kulturalnej osobom w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością intelektualną, odpowiedniej komunikacji i zaletach tekstów w formacie EtR (easy to read) oraz dobrych przykładach przygotowania infrastruktury i oferty programowej rozmawiamy z Aleksandrą Sztajerwald z Fundacja Kultury bez Barier.👂 „Rozmowy o…” 👂
To cykl podcastów podczas którego o różnych aspektach kultury rozmawiamy z edukatorkami, aktywistami i działaczami z całej Polski. W tym trudnym dla wszystkich czasie, nie chcemy zapominać o zagadnieniach, które tak jak przed pandemią, tak i obecnie są bardzo istotne dla przyszłości sektora kultury. W udostępnianych co tydzień odcinkach cyklu, rozmawialiśmy już o ekologii (Praktycy Kultury: Rozmowy o ekologii), w czerwcu i lipcu rozmawiamy o dostępności, a następnie będziemy dyskutować o roli technologii w kulturze. „Rozmów o…” posłuchać można na Spotify, Anchor.fm i Soundcloud.

🖖 Praktycy Kultury 🖖
to prowadzony od 2018 roku przez Strefa Kultury Wrocław program kompetencyjno-szkoleniowy dla pracowników wrocławskiego i dolnośląskiego sektora pozarządowego, instytucji kultury oraz osób pracujących niezależnie. Organizujemy warsztaty i spotkania, działania badawcze i edukacyjne oraz konferencję „Miasto i Kultura”, na które zapraszamy ekspertów z całej Polski.

Co roku towarzyszy nam wybrane zagadnienie stanowiące punkt wyjścia do naszych dalszych działań. W 2020 roku jest to ZMIANA – hasło, które nie mogło być dziś bardziej aktualne. Obecna sytuacja zmusiła większość z nas do zmian w programie, poszukiwań nowych rozwiązań i modyfikacji przyzwyczajeń.

W nowej rzeczywistości chcemy przyglądać się sposobom, w jakie te wymuszone zmiany wpływają na nasz sektor. Uwagę poświęcimy też innym, naszym zdaniem wciąż istotnym, tematom dla sektora kultury, jak zmiany klimatyczne, uspołecznianie i dostępność kultury oraz wpływ technologii na naszą rzeczywistość.

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl