Organizacja Kultury. Jak pracować ze scenariuszami przyszłości?

Dorośli Organizacja Kultury. Jak pracować ze scenariuszami przyszłości? 2020-07-02 11:00-15:00

Organizacja kulturalna wobec niepewności i chaosu. Jak skutecznie pracować ze scenariuszami przyszłości?
Warsztat online

Link do wydarzenia: Mazowieckie Obserwatorium Kultury

Zakłócenia rytmów pracy i codzienności mogą stać się nową normą naszego świata. Zerwanie, chaos, nieciągłość przestają być wyjątkiem, przekształcają się w zasadę. Tworzą dramaturgię rozmaitych kryzysów (pandemii, kryzysów finansowych, klimatycznych), stanowią też metodę zarządzania społecznościami.

Warsztat pomoże uczestnikom nabyć umiejętność wykorzystywania scenariuszy przyszłości jako narzędzia w planowaniu, adaptacji, projektowaniu innowacji i zmian. Oznacza to zdolność do pracy z niepewnością, dostrzegania trendów i ich symptomów, umiejętność sprawczego i twórczego projektowania przyszłości.

Podczas warsztatu zajmiemy się m. in. następującymi zagadnieniami:
• Jak możemy świadomie planować działania w świecie zmienności, niepewności, permanentnego kryzysu?
• Tworzenie stabilnych, długoterminowych, konsekwentnych planów działań vs elastyczność w adaptowaniu do wciąż zmieniających się warunków?
• W jaki sposób możemy uczyć się dostrzegania trendów i sprawczego odpowiadania na nie?

Prowadzący:
Bartosz Frąckowiak, Marta Michalak
Czas trwania: 4 godziny
Warsztat odbędzie się na platformie ZOOM i dla uczestników jest bezpłatny. Na warsztacie jest ograniczona ilość miejsc.
Link do warsztatu zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Bartosz Frąckowiak – dramaturg i reżyser teatralny, badacz kultury, kurator. Aktualnie zastępca dyrektora Biennale Warszawa, współtwórca koncepcji tej interdyscyplinarnej instytucji kultury, współodpowiedzialny za jej międzynarodowy program artystyczny i komunikację. W latach 2014-2017 zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy i jeden z kuratorów Festiwalu Nowych Dramaturgii w nowej międzynarodowej formule. Współtwórca wielu projektów artystycznych, kulturalnych i badawczych, realizowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i organizacjach pozarządowych.

Marta Michalak – kulturoznawczyni, teatrolożka, kierowniczka produkcji Biennale Warszawa. Była kierowniczką projektów departamentu tańca Instytutu Muzyki i Tańca, współpracowała programowo i organizacyjnie z Agatą Siwiak i Grzegorzem Niziołkiem przy realizacji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi jako kierowniczka biura programowego, była konsultantką programową i koordynatorką międzynarodowego Festiwalu Festiwali Teatralnych SPOTKANIA w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy.

Zgłoszenia poprzez formularz na stronie: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/szkolenia/mik/7298-organizacja-kulturalna-wobec-niepewnosci-i-chaosu-jak-skutecznie-pracowac-ze-scenariuszami-przyszlosci.html

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl