Czytelnia POLIN online | Dawid Szkoła "Bejt znaczy dom"

Dorośli Czytelnia POLIN online | Dawid Szkoła "Bejt znaczy dom" 2020-06-23 19:30-20:30

📕 W kolejnej wirtualnej odsłonie cyklu Czytelnia POLIN zapraszamy na spotkanie Dawidem Szkołą, autorem książki „Bejt znaczy dom”.

Link do wydarzenia: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Officyna

📗 W tym zbiorze esejów Dawid Szkoła opisuje nie tylko pogranicze polsko-ukraińskie dawniej i dziś, ale skupia się na historii Żydów zamieszkujących te tereny. Jest to zatem opowieść o zapominaniu, sąsiedztwie i wspólnej przeszłości.

📙 „Bejt znaczy dom” to zbiór esejów historycznych, literackich i podróżniczych. Dotyczą one twórczości Icchoka Lejbusza Pereca, Szmuela Josefa Agnona, Juliana Stryjkowskiego i Leopolda Buczkowskiego oraz miejsc w których żyli i które opisywali: Buczacz, Brody, Stryj czy Zamość. W książce autor opisuje nie tylko ich losy, ale również wieloetniczną i skomplikowaną historię obszarów, na których się urodzili, jak również dzisiejszy charakter tych galicyjskich miast i miasteczek.

Rozmowę z autorem – Dawidem Szkołą – poprowadzi Eliza Kącka. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Officyna.

Dawid Szkoła – dr filologii polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także współpracuje wrocławską filią Akademii Sztuk Teatralnych. Autor pięciu książek. Ostatnio wydał „Bejt znaczy dom”.

Eliza Kącka – adiunkta na Wydziale Polonistyki UW. Autorka książek naukowych “Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” a także tomów prozatorskich “Elizje”. Członkini Zarządu Głównego TLiAM (Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza), jurorka Nagrody Literackiej Gdynia.

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl