5G – czy jest się czego bać?

Dorośli 5G – czy jest się czego bać? 2020-07-16 19:00-20:00

Wieczory dla dorosłych online.

Link do wydarzenia: Centrum Nauki Kopernik

🔥 W różnych krajach podpalane są maszty telefonii komórkowej, a wokół 5G mnożą się teorie spiskowe. Czy mamy się czego obawiać?

📱⛔️ Jaki wpływ mają na nas fale radiowe, z którymi spotykamy się na co dzień? Czy 5G jest zagrożeniem dla naszego zdrowia? Czy może być odpowiedzialne za szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa? Czy zwiększa ryzyko zachorowania na raka? Czy sieć 5G może przyczynić się do obniżenia odporności ludzkiego organizmu? Co właściwie emituje telefon komórkowy i jaki to ma wpływ na organizm człowieka?Takie pytania wypełniają internet. Odpowiedzi na nie udzieli Dariusz Aksamit – fizyk medyczny, który wyjaśni czym jest technologia 5G, a także zmierzy się z mitami i fake newsami na jej temat.Zadaj pytanie ekspertowi przed spotkaniem!
https://app.sli.do/event/bqmebtkz👉🏻 16 lipca, o godz. 19.00, w trakcie Wieczoru dla Dorosłych online. Bądźcie wtedy na naszym profilu!

📍 Dariusz Aksamit, fizyk medyczny, pracujący na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, pomiarami promieniowania i ochroną radiologiczną, pomiarami radonu. Współpracuje m.in. z Narodowym Centrum Onkologii oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej. Naukowiec, popularyzator i działacz NGO.Równolegle do pracy zawodowej intensywnie działa w organizacjach pozarządowych: współzałożyciel i pierwszy Prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, zrzeszającego naukowców-popularyzatorów, współfundator i przewodniczący Rady Fundacji Marsz dla Nauki, członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, wolontariusz Fundacji Forum Atomowe.Laureat nagrody „Popularyzator Nauki 2018” w kategorii Animator przyznanej przez serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest również finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab.

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl