Wyzwolenie - spektakl online

Dla całej rodziny Wyzwolenie - spektakl online 2020-06-27 19:00-23:59

Opis mentalny Polski z początku dwudziestego wieku nakreślony przez Wyspiańskiego w dramacie daje się zastosować i do dzisiejszej Polski.

Link do wydarzenia: Teatr Dramatyczny

Stanisław Wyspiański napisał “Wyzwolenie” w 1903 roku. Głównym bohaterem uczynił Konrada, bohatera “Dziadów” Adama Mickiewicza, a miejscem dramatu scenę teatralną. Dramat reżyserowali m.in. Wiliam Horzyca, Adam Hanuszkiewicz, Kazimierz Dejmek, Maciej Prus. Najsłynniejszym wystawieniem dramatu w powojennej Polsce był spektakl wyreżyserowany w 1974 roku przez Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie. Konrada zagrał w nim Jerzy Trela. W spektaklu Teatru Na Woli w Konrada wcielił się Marcin Sztabiński. Jerzy Trela zagrał Geniusza.

PREMIERA odbyła się 8 października 2011 r. w Teatrze na Woli

Obsada:
Jerzy Trela – Geniusz
Marcin Sztabiński – Konrad
Agnieszka Warchulska – Muza
Izabela Dąbrowska – Wróżka/Hestia
Julia Wyszyńska – Harfiarka
Robert T. Majewski – Reżyser
Marcin Jędrzejewski – Karmazyn
Damian Łukawski – Hołysz
Krzysztof Krupiński – Prezes
Sławomir Holland – Ojciec
Bogusław Kudłek – Przodownik
Szymon Nowak – Syn
Karol Wróblewski – Prymas
Bartłomiej Chowaniec – Kaznodzieja

Twórcy
reżyseria: Piotr Jedrzejas
scenografia: Jan Kozikowski
muzyka: Michał Górczyński
choreografia: Artur Dobrzański
kierownictwo produkcji: Magdalena Romańska
inspicjent: Julian Potrzebny

Fot. Archiwum Teatru na Woli

Spektakl zostanie zamieszczony na naszym kanale YouTube w sobotę o godz. 19.00 i będzie dostępny do północy wyłącznie w dniu emisji. Link zamieścimy w tym wydarzeniu oraz na tablicy FB.

Uwaga: nagranie zostało zrealizowane w celach technicznych i pierwotnie nie było przeznaczone do prezentowania szerokiej publiczności. Ze względu na wyjątkową sytuację postanowiliśmy udostępnić je bezpłatnie i będzie nam niezmiernie miło jeśli spędzicie z nami ten wieczór.

___________________________________________________

Drodzy Widzowie!
Cieszymy się, że w czasie obowiązkowego dystansu udaje nam się być razem – nasza działalność przez ostatnie miesiące przeniosła się do internetu. Oczywiście nic nie zastąpi nam spotkania w teatrze, ale cieszymy się z tego, że nasza wirtualna scena gości w niektóre wieczory nawet kilka tysięcy osób! Dzięki temu pamiętamy, że dla Was warto się mobilizować i wchodzić w nowy obszar działań. Dziękujemy, że jesteście z nami.
Udział w wydarzeniach DramatOnu, który rozpoczęliśmy w kwietniu i kontynuujemy w kolejnych miesiącach, jest bezpłatny, ale jeśli chcielibyście wesprzeć naszą działalność w tym trudnym czasie, zachęcamy do zakupu cegiełki. Możecie wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe teatru: https://bilety.teatrdramatyczny.pl/darowizny/dodaj.html

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl