Warsztaty rodzinne

Dla całej rodziny Warsztaty rodzinne 2020-07-15 12:00-13:00

Wakacyjna pracownia Zachęty.

Link do wydarzenia: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art

W lipcu kontynuujemy warsztaty dla dzieci przez aplikację Zoom. W każdą środę o godz. 12 edukatorki i edukatorzy Zachęty będą opowiadać o sztuce i artystach współczesnych. Dzieła sztuki staną się inspiracją do własnych eksperymentów artystycznych. W warsztatach można wziąć udział z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie!

WARSZTATY PRZEZ PROGRAM ZOOM
WSTĘP WOLNY📅➡️ 15.07, GODZ. 12 | Zaplecze Wszechświata
→zapisy: https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/zaplecze-wszechswiata-warsztaty-online-dla-dzieci

prowadzenie: Kamil Niedziałek
forma warsztatów: warsztaty przez aplikację Zoom.
Zapisane osoby otrzymają link do połączenia. Wystarczy danego dnia kliknąć w link, nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania.
info: Warsztaty przygotowane z myślą o dzieciach od 4 do 7 roku życia. W zajęciach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i cała rodzina.
czas trwania zajęć: ok. 60 min
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacja: informacja@zacheta.art.pl 22 556 96 51 lub 576 938 347

Materia to właściwie wszystko, co nas otacza, i co jest poznawalne naszymi zmysłami. Z materii zbudowany jest cały wszechświat, a także wszystkie zwierzęta i rośliny. Zapominamy o tym, ponieważ jest dla nas tym, czym woda dla ryb. Andrzej Bielawski przypomina nam jednak o tym w swoich pracach. To artysta poszukujący miejsc, które sam nazywa „niedyskretnymi”, w których materia odsłania nam swoje właściwości: topniejące śniegi, sypki piasek na plaży czy bulgocząca woda. Podczas zajęć obejrzymy jego prace, porozmawiamy o materii, a następnie stworzymy nasze własne dzieła. Będą to eksperymentalne reliefy z papieru, ścinków bibuły, strzępów tkanin i fragmentów odzyskanych skarbów z recyklingu.

materiały: blok techniczny, papier kolorowy, bibuła, stare gazety, klej, nożyczki, opakowania z recyklingu, taśma samoprzylepna, opcjonalnie: ścinki tkanin, wata kosmetyczna, zszywacz biurowy

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl