Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci

Dla całej rodziny Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci 2020-07-21 15:00-16:00

JAŚ I TAJEMNICZA MELODIA. KIKIMORA

Link do wydarzenia: Wrocławski Teatr Lalek

>>> https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/teatr-online

TEKST: Robert Jarosz
OPIEKA REŻYSERSKA: Bartosz Kurowski
MUZYKA: SzaZa
WYSTĄPILI: Mikołaj Bańdo (gościnnie), Mateusz Barta (gościnnie), Konrad Kujawski, Aleksandra Mazoń, Barbara Pielka.

Tata Jasia po ciężkim dniu w pracy gubi drogę do domu. W podmiejskim lesie spotyka Kikimorę i Domowika – duchy, które w dawnych czasach zamieszkiwały ludzkie domostwa. Zaczarowany przez nie tata zapomina, że ma rodzinę…

Na szczęście rodzina nie zapomina o nim. Mama i mały Jaś wyruszają na poszukiwania. Czy znajdą drogę do lasu? Co się wydarzy na ostatnim piętrze wielkiego biurowca? I jaką rolę w tym wszystkim odegra bardzo stara, nucona przez mamę melodia?

5. odcinek cyklu SŁUCHAJ! polecamy szczególnie bardzo zapracowanym rodzicom… a także dzieciom lubiącym niesamowite opowieści.
—-
Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymon Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

*Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe – czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.
SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.
SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

Cykl SŁUCHAJ! cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach – mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

Wraz ze słuchowiskami udostępniać będziemy kolejne rozdziały z książki „Jasiek i…” wydanej na nasze zamówienie przez wydawnictwo Tashka (Poznań 2015). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także – do czego gorąco zachecamy – wykorzystać ją podczas zabawy w teatr. Jeżeli tak się stanie, przyślijcie nam koniecznie zdjęcia lub nagrania z Waszych domowych przedstawień!

Tych z Was, którzy chcieliby mieć książkę w wersji papierowej, prosimy o kontakt z wydawnictwem Tashka: https://tashka.pl/produkt/jasiek-i/

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl