Film 360∞ z wystawy „Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację”

Dla całej rodziny Film 360∞ z wystawy „Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację” 2020-07-10 10:00-22:00

W ostatnich miesiącach nie mogliście oglądać na żywo naszej wystawy „Aktualizacja systemu. Jak technologia zmienia edukację”, więc postanowiliśmy zabrać Was na jej wirtualne zwiedzanie!

Link do wydarzenia: Centralny Dom Technologii

Poprowadzą je Agnieszka Mysiak-Wrzesz, kuratorka i Karolina Częścik-Łysyszyn, edukatorka CDT. Opowiemy Wam o kompetencjach przyszłości i narzędziach cyfrowych, których możecie używać również w domu. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu zrealizowanego w technice 360.

Potrzebujemy świadomych obywatelek i obywateli. Takich, którzy będą potrafili ze sobą współpracować przy rozwiązywaniu złożonych problemów, wymyślać nieszablonowe rozwiązania, myśleć krytycznie i wykazywać się elastycznością poznawczą. Potrzebujemy osób, dla których technologia jest codziennym narzędziem pracy i które rozumieją potrzeby innych. Ludzie z takimi kompetencjami będą gotowi sprostać wyzwaniom stawianym przez świat jutra.

Dzisiaj funkcjonowanie w oderwaniu od technologii jest coraz trudniejsze. Można przypuszczać, że w przyszłości stanie się to zupełnie niemożliwe. Jaka powinna być rola technologii w edukacji? Jak wykorzystać innowacje i tworzyć środowisko edukacyjne, w którym każdy może się rozwijać? Czy technologia sprawdza się w edukacji nastawionej na kształcenie kompetencji przyszłości? 

Więcej o wystawie: https://blog.cdt.pl/84885-aktualizacja-systemu-jak-technologia-zmienia-edukacje-nowa-wystawa-w-cdt 

O Centralnym Domu Technologii 

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. 

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w którego skład wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. 

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro. Partnerem technologicznym wystawy „Aktualizacja systemu” jest firma Moje Bambino.

Chcesz dodać wydarzenie?

Jeśli chcesz dodaj wydarzenie, wypełnij formularz klikając przycisk:

Wypełnij formularz

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu na:

edu@cdt.pl